ANBUPán hradu
Boj vypukne za
Tvůj čas
Čas serveru

ETERNMU S6
EPISODE RAGNAROK!

Vážení hráči,
dne 10.2. 2023 v 15:00
bude spuštěn server S6 Epizoda RAGNAROK 2.

Můžete se těšit na vskutnu nevšední herní zážitek. Přijďte si zahrát s námi!

RAGNAROK!

Epizoda RAGNAROK je vysoce customizována a optimalizována. Byla odstraněna většina známých bugů a přidáno značné množství nového obsahu. V jádru se však jedná stále o starou dobrou S6.

Průvodce hrou

V tomto průvodci Vám přiblížím jak jednoduše a efektivně proklouznout začátky hry. Co je důležité na začátku hry udělat, kde nakoupit různé vybavení a jak 
postupovat v expení. 


Nejprve je nutné se zaregistrovat. Během registrace můžete stahovat náš client. 
Poté se můžete přihlásit na svůj účet. Většina z Vás určitě má vybranou postavu, za kterou budete hrát. Všechny postavy jsou dostupné od prvního levelu, tedy nemusíte ztrácet čas s expením jiné postavy než se dostanete na "bonusové chary". Tzv. bonusové charaktery mají u nás stejné výhody jako ostatní postavy. Nebudete se s nimi portovat dřív do map a po splnění Marlon questu (u klasických postav) dostávají všichni 7 bodů na rozdělení za level.


Jakmile si vyberete postavu, stačí si vybral svou přezdívku, jméno musí být v rozmezí od 4-10 znaků. I když jsou tři různé startovací lokace, jejich průběh se vůbec neliší. Pro nejjednodušší expení je lepší si najít partu, která Vám velice pomůže, nyní je možné využít nový party finder pod klávesovou zkratkou N (pro vyhledávání a připojení) a CTRL+N (pro založení party).
Tak tedy, po založení postavy můžete začít expit. Budete stát v Lorencii, Norii či Elbelandu – záleží na postavě kterou hrajete. Na sobě budete mít pouze základní zbraň a po případě štít. V každé ze tří základních map je NPC (Shadow Phantom Soldier) je nesmírně důležité si několik prvních resů udržovat její buff, který lze využívat vždy do lvl 300 a za předpokladu, že nemáte 3rdQ. Bez něho půjdete o několik fleků dozadu. Prvním spotem který navštívíte budou pavoučci, zde uděláte několik levelů, rozdělíte body.


Až budete na fleku je nejlepší sbírat naprosto vše co padne a následně to prodávat do shopu, tím si vyděláte na první potiony a vybavení. Zeny budou z počátku velmi nedostatkové zboží. vydělávání zenů je i ze začátku nejefektivnější v mapách Kalima. Mapu Kalima+1 jste schopní chodit od 0 res a ke vstupu musíte sbírat části vstupenek (Symbol of Kundun) které následně spojíte v Lost Map. Další možností je zakoupení Kalima Ticketu v XShopu.


Po rozdělení bodů musíte zkoušet a posouvat se na další/lepší monstra, která Vám dají nejen více zkušenosti, ale také lepší předměty. Až projdete celou Lorencii/Norii či Elbeland 1, můžete se pomalu přesouvat na další mapy. Devias je koncipován stylem podobným jako Lorencia – u města jsou nejjednodušší monstra a čím dál jste od města, tím silnější monstra jsou. Nebojte se, že byste neměli kde expit, v prvních mapách je mnoho expících fleků. Level na první reset (300) všechny postavy dodělávají cca v Atlans 1, pouze ten kdo má partu se podívá dál. Abychom více rozčlenili progres hrou a více resů se neexpilo v jedné mapě, tak je nutné, abyste první res končili v takto nízké mapě. Samotný progress je vidět s každým resetem, ale body nemůže bezmyšlenkovitě rozdělovat, vše má systém. 


První reset je na 300 lvl (viz. https://eternmu.cz/info), každý další reset se level navyšuje. Body získané za reset jsou statické viz předchozí link. Počet zenů se s každým resetem navyšuje, jako zdroj příjmů zenů můžete zvolit Devil's Square nebo Kalimu, ve které zeny padají v daleko větším množství než v ostatních mapách. Po dosažení 100 resetů můžete provést Grand Reset, který Vám postavu srazí na 1 reset, ale do začátku dostanete 10 000 bodů (celkový počet Grand Resetů je 5).
Čím více resetů budete mít, tím více fleků v začátečních mapách budete moci přeskočit. Nebudete muset již na pavoučky, ale můžete rovnou na Elite Bull Fightery například. 


Je důležité, abyste našetřili nějaké ty zeny a koupili si začáteční sety a zbraně na své postavy. Je tu diametrální rozdíl, zda svou postavu budete nechat trápit 
zimou a necháte ji bez oblečení či ji oblečete, alespoň do základního setu dostupného v každé začáteční lokaci. Z toho vyplývá, že rozdíl bude i když set 
budete mít +0, +6 či +9 nebo v lepším případě i life opt. Jednou z novinek je i kompletní předělání levelování itemů, čím větší level Váš item bude mít, tím větší bude mít deff (v případě setu), dmg/wizardry dmg (v případě zbraní). 


Dalším defenzivním itemem, který si můžete jednoduše vyrobit jsou první křídla. Nejen že Vám přidají obranu, ale i útok a to vše v procentech. Proto jejich výrobu nepodceňte a zkuste je vyrobit co nejdříve. 

Jakmile budete mít vyplusované neexelentní sety, můžete se zaměřit na exelentní sety, které mají již v základu zvýšenou obranu, tedy když je dáte na +9 budete mít větší obranu než s neexelentním setem +9.


1st křídla nejsou poslední, která si vyrobíte, máme jich daleko víc. Dalšími v řadě jsou 2nd. Doporučujeme si vyrobit nejdříve 1st na svůj char. Poté další (nemusí být na Váš char) a z těch pálit 2nd. Kdyby kombinace nebyla úspěšná, nepřišli byste o Vaše křídla. Pro nasazení 2nd křídel, některé chary musí mít hotový přestupový quest (BK, SM, ELF, SUM)


Pokud nemáte problém s přežitím na fleku, ale chcete si zvednout útok, existuje možnost si složit ancientní set. Sice přijdete o nějakou obranu, ale přidává Vám 
například procentuální šanci na exelentní zásah, ignorování soupeřovy obrany a další opty, které Vám zvýší bojeshopnost. Upozorňujeme, že do ancientních setů lze vkládat JoH opt.


Po excelentních a ancientních setech jsou v pořadí socketové sety. Které vynikají přidanou obranou. Navíc jsou více variabilní oproti excelentním setům. Seedů, je totiž více a hráč si může více vybrat co mu bude více vyhovovat. Socketové sety můžete exelovat a zároveň do nich vkládat seedy - jedná se o end game sety a zbraně. 

Dalším stádiem a zároveň finálním je 3rd Quest, ten Vám nejvíce boostne dmg a def. Maximálním počtem bodu je 400, neměli byste mít problém s rozdělením, ale s výběrem bodů budete muset dávat pozor. Co se jedná ML tree z důvodů balance byly některé levely upraveny, jedná se hlavně o levely, které nabízí stun ze spelu či využití zbraně. Všechny ML byly kompletně předělané a všechny ML jsou zprovozněné, tak aby na reset serveru byly použitelné. 

Možná jste byli zvyklí, že socketové itemy končili Titanem, Phantom setem atd... Do hry jsme přidali kompletní sadu Nightmare setů pro všechny postavy, včetně zbraní, platí pro ně stejná pravidla jako pro předešlou sadu setů. Upgradu se dočkaly i křídla, již můžete vyrobit 4th křídla nebo ještě lepší Chaos Wings. Co se týče novinek, tak doposud jste mohli jezdit pouze na Fenrirovi, pety jsme rozmnožili a ve hře jich je daleko více (vice info naleznete v příslušném guidu). 

Jak bylo zmíněno výše, s každým levelem itemu je item silnější - od 380 lvl itemů až po socketové, pokud je budete vylepšovat až na +15 budete postupně získávat legendární opty, ty Vám pomohou v samotném průběhu hrou. 

Průběh hrou byl vylepšen o ochranné bariéry monster, tato bariéra monstrum chrání a Vaše síla jí nepronikne, musíte najít speciální item, který Vám pomůže touto bariérou projít a následně monstrum zabít. 

Co se týče samotné hry, dostala do vínku zbrusu nový achievement systém, ten se váže k celému účtu.
 
Pokud Váš počítač nezvládá nároky na MU-online můžete využít magickou kombinaci CTRL+F nebo automatickou aktivaci v trayi skrz F10, sníží to využívání Vašeho HW na minimum, ovšem také se sníží obnovovací freknvence na 1 snímek za 3 vteřiny. 

Peti (Skeleton,Panda,...) jsou nyní aktivovatelní přes right-click v inventáři, jak je tomu na vyšších sezónách.